Karel Gott | CD LP MC Karel Gott '95

 1. album song Text  Kakaová (2:56)
 2. album song Text  Vnímám to rád (3:39)
 3. album song Text  Ďábelská jízda (3:25)
 4. album song Text  Rockový nebe (2:54)
 5. album song Text  Ať to má spád (4:03)
 6. album song Text  Bezejmenná (4:30)
 7. album song Text  Už tě má (3:42)
 8. album song Text  Přísahám (3:54)
 9. album song Text  Pár vyhaslých náušnic (4:13)
 10. album song Text  Tátovi (5:02)
 11. album song Text  Dívka z reklam (3:48)
 12. album song Text  Čas já s tebou podvádím (2:41)
 13. album song Text  Svým láskám stloukám kříž (4:02)
Karel Gott | Karel Gott '95

CD LP MC GoJa / Polydor (CZ) 527001-2

comments_en/94kar.txt

In 1994, after a one-year long break, another new pop album was released, which has brought a light feeling in the rather tight repertoire of the last time. It does not have any expressional feeling but it's still a pleasan listening experience. But certainly it is not an album filled with this. The only hit become propably only the title song Kakaová, which was also recorded as video clip. It is a calm album, with rather slower, calmer melodies, an album without any bigger ambitions, but you can realise a sort of pure feeling, a feeling of freedom. It was awarded by golden record.

2009-07-07 11:31 | Jaroslav

Po 15 letech se na trhu opět objevuje album, jehož název tvoří jen poslední dvojčíslí roku. To dává vzpomenout na Gottovy desky ze 70. let, ale je tu několik rozdílů. Za prvé se z toho tentokrát nestalo pravidlo, podobné označení bylo ojedinělé. A za druhé byly desky ze 70. let s rokem v názvu mnohem lepší. Po předchozím albu Když muž se ženou snídá se jedná o jednoznačné zklamání. Karel Gott opustil firmu Supraphon. Spolupráci naopak navázal s Františkem Janečkem a založili agenturu GoJa. Jméno Františka Janečka si samozřejmě pamatuji z minulých dob, a upřímně jsem se tohoto spojení děsil. Po hudební stránce je pro mě Janeček ztělesněním toho nejobludnějšího, co vzniklo v 80. letech na domácí scéně. Album samo nezačíná špatně - Kakaová je snesitelný stylový úlet někam do oblasti reggae. Konečně se také na Gottově albu opět objevila píseň Karla Svobody. Vše se zdálo v pořádku, když i druhá píseň je Svobodova, navíc dává rozpomenout na nejlepší kantilény. I třetí píseň je od téhož autora, což se zdá být opravdu slibné - ale tady už to nějak drhne. No nic, přežijeme to a jdeme dál. Album zřejmě zkouší Gottovi objevit nové autory v podobě dvojice Petr a Pavel Orm... ale nějak to nevychází. Skladby jsou melodicky nenápadité, vztek mám, když slyším, co Ormové provedli s výborným Krečmarovým textem Rockový nebe. Proč nemohla být hudba aspoň trochu stylově adekvátní k lidem, o kterých se tam zpívá? Jedna píseň jako druhá, nezaujme ani jedna, konečně přichází změna. Posledně byl Ledecký milým zpestřením, tentokrát to vypadá, že ne. Píseň Přísahám je také o ničem, ke konci už trochu nuda. Ledecký se zázračně zachraňuje songem Pár vyhaslých náušnic, ke kterému obstaral hudbu i text. Lehce erotická nálada, sloka gradující crescendem ke stoptimu před refrénem. Výborné, dokonce to i rockuje. Jednoznačně nejlepší nahrávka alba. Zbytek je zbytečný stejně jako většina tohoto alba. Kdyby se album ke konci vytrácelo, byla by to ještě výhra. Místo toho se vkrádá otázka, kdy už bude konec.

2009-07-16 16:52 | Rostislav

Ja mam tuto desku velmi rad, byla to jedna z prvnich, kterou jsem si od Karla koupil. Teprve az pozdeji jsem zacal shanet jeho starsi alba... CD Karel Gott '95 si vzdy rad poslechnu a mohu doporucit, ale je pravda, ze dnes mam od Karla temer vsechny tuzemske desky a o zadne bych nerekl, ze je spatna, tak asi nejsem spravny kritik :-)

2009-08-05 19:07 | Marek

Dle mého názoru patří album mezi velmi dobré. Nemůže určitě konkurovat albu Když muž se ženou snídá, na druhé straně není ani potřeba. Nevadí, že zde nejsou velké hity. Při jeho poslechu působí na mě písně velmi klidně, je to úplně něco jiného než předešlá alba. Album sice nepatří mezi ty, které poslouchám často, nicméně se k němu občas rád vrátím a poslechnu si ho. Rozhodně jsem rád, že ho mám ve sbírce.

2009-09-07 00:54 | Marek

Deska Karel Gott 95 je další deska ,která je ,si myslím velmi zajímavá,proto o ní něco napíšu.Tuto desku nesrovnávám s deskami s jednotlivým názvem ročníku ze 70.let,byla to jiná doba a hlavně desky byly úplně jinak koncepčně vystavěny,většinou tam byly písně, které bylo možno poslouchat jen samostatně bez těch druhých,ale pokud jsem poslouchal tehdejší celou desku ,měl jsem z toho takový myšmaš.Zkrátka to byly desky ,kde byly hity ,a hodně písní bylo i singlových,celková atmosféra nebyla ucelená.To ovšem není případ tohoto alba,kde naopak každá jednotlivá písen není tak chytlavá ,ale celková atmosféra po 13.písních je úžasná.Album je zkutečně průzračně čisté a myslím ,že Karel gott ho nahrál s přesvědčením.Rozhodně to není hitové album ,které by lámalo rekordy v prodejnosti.Kdyby mi někdo řekl ,že Karel Gott tuto desku nahrál někde na dovolené, kde odpočíval ,a měl úplné volno a čistou hlavu,tak bych tomu věřil.Z desky zkutečně nejsou cítit žádné ambice ,ale dle mého názoru jen upřímná zpovědˇ.Ovšem na kritiku desky existuje vždy mnoho úhlů pohledu ,já se vždy snažím interpreta pochopit.