Karel Gott | LP My Czech Goldies

[Moje české hity]

 1. píseň z alba Text  Just a Little Smile (3:56)
 2. píseň z alba Text  Are You Crying? (3:20)
 3. píseň z alba Text  Robinson (2:55)
 4. píseň z alba Text  It's My Time (3:12)
 5. píseň z alba Text  Little Child (2:56)
 6. píseň z alba Text  Where Is The End Of The Deep Blue Sky (2:58)
 7. píseň z alba Text karel gott mp3 Nobody Knows (2:37)
 8. píseň z alba Text  Beatles (3:25)
 9. píseň z alba Text  Sidewalk Star (4:07)
 10. píseň z alba Text  Roamin' Down The Street (3:44)
 11. píseň z alba Text  Don't Stop Your Dream (3:07)
 12. píseň z alba Text  Thanks a Lot For Callin' On My Show (2:43)
Karel Gott | My Czech Goldies

LP Supraphon Artia 11132925

comments_cs/82myc.txt

V roce 1982 Karel Gott opět natočil anglické verze svých českých aktulních a tentokrát i starších hitů a ani reedice u tohoto alba se neplánuje, je možno si ho však alespoň stáhnout na www.i-legalne.cz. Album má docela dobrou úroveň, přestože některé skladby (především Beatles a Nestarej se kamaráde, ale i Kam se schoulíš) jsou povedenější v českých verzích. Vesměs ale ostatní skladby znějí spíše lépe v angličtině. Trochu o nečem jiném jsou však především verze starších písní, které jsou jinak zaranžované. Z neznámých důvodů je v současnosti toto album téměř nedostupné jak u nás, tak v zahraničí a lze říci, že podobně jako White Christmas patří mezi sběratelské rarity. Na albu jsou v tomto pořadí anglické verze písní: Holka v domě - Kam se schoulíš - Robinson - Jsi krásná - Nevinná - Kdepak ty ptáčku - Milion důvodů - Beatles - Hvězda chodníků - Bloudím pasáží - Půlnoc probdělá - Nestarej se, kamaráde.

nahráno: 3-6 / 1982

2009-07-07 11:24 | Jaroslav

Album My Czech Goldies přináší anglicky zpívané verze písní domácích autorů. Nad výběrem některých můžeme diskutovat, nicméně deska opět přináší zajímavá srovnání. Základem se stala Gottova poslední deska Kontrasty. Mezi ty nejlepší nahrávky lze řadit Just A Little Smile (Holka v domě) It´s My Time (Jsi krásná) nebo Sidewalk Star (Hvězda chodníků). K nim se jitě řadí i Are You Crying? (Kam se schoulíš) pocházející z alba Karel Gott dnes. Naopak anglická verze písně Beatles zní o poznání hůře. Zbytečná, stejně jako v případě originálu, je píseň Robinsou (Zdráv buď, Robinsone). Jistě by šlo vybrat lepší píseň než Nestarej se, kamaráde (zde jako Thanks A Lot For Callin´ On My Show), ale tato verze je stejně jako česká snesitelná. Překvapivé je zařazení některých písní o hodně starších. Tady vyniká velmi milé provedení písně Nevinná (Little Child), pocházející již z alba ´77. Oproti obvyklým zvyklostem byla nahrána na nový základ. Zní trochu jinak a velmi pěkně. Co se vysloveně nepovedlo, je nahrávka Roamin´ Down The Street. Oproti originálu Bloudím pasáží zní monotónně, nebojím se říci až únavně. Supraphonu musím opět vytknout fakt, že album nevyšlo na CD.

2013-02-07 23:08 | peterabotnov

Приветствую всех! Не ошибочно ли указан на сайте каталожный номер альбома "My Czech Goldies" LP Supraphon Artia 11133925? Согласно моим данным (есть подтверждающее фото back-side конверта пластинки): 1113 2925. Извините, что пишу на русском языке - не знаю чешского. С уважением, peterabotnov.