Karel Gott | LP MC Live '73

 1. živá Text  For Once In My Life (2:56)
 2. živá Text  In mir klingt ein Lied (3:37)
 3. živá Text  Mistral (2:35)
 4. živá Text  Joy to the World (3:06)
 5. živá Text  Vom Wind verweht (3:17)
 6. živá Text  Lady Carneval (4:12)
 7. živá Text  Vínečko bílé - Už jsem obešel - Sedí sokol - Ta moja žena (3:01)
 8. živá Text  Išel Macek (Hej, Macejko) (2:05)
 9. živá Text  Song Sung Blue - Zvon snů (3:40)
 10. živá Text  Daddy, geh'doch nicht so schnell (3:29)
 11. živá Text  Only You (2:36)
 12. živá Text  Kávu si osladím - Es wird schon weitergehn (3:36)
Karel Gott | Live '73

LP MC Polydor 2437212

comments_cs/73liv.txt

Toto album z roku 1973 je zajímavé tím, že je to první živé album se záznamem koncertu. Najdeme na něm anglicky, německy i česky zpívané pop hity a lidovky, např. Song Sung Blue (Zvon snů) či For One In My Life (Já žil, jak já žil). Zprávy z dobového tisku:

Zábava na úrovni

Karel Gott hostoval se svými největšími hity v Rýnské hale

A nyní je "Zlatý Hlas" z Prahy opět na turné, které čítá na 30 měst po celém Německu. Dvanáct dlouhohrajících desek a deset singů 33-letého Karla Gotta z Plzně. Düsseldorfské publikum oslavovalo svého miláčka ve vyprodané sportovní hale v Kolíně nad Rýnem. Bez jakýchkoli hvězdných manýrů ví sympatický Karel Gott, co od něho posluchači očekávají a co je jim dlužen. Jeho recept sestává z populárních, lidových, rockových i klasických skladeb. Jeho hudební přínos je - jako vždy - na vysoké úrovni, několikaleté školení v oblasti operní techniky zpěvu je nepřeslechnutelné. Společně se svým orchestrem, který ho už léta dprovází, nabídl "Sinatra východu" - jak ho kdysi označili - perfektní zábavu.

Jeho radost ze zpěvu se rychle přenesla na publikum. Už po prvních písních přeskočila jiskra. Na závěr každé z nich se mu dostalo velkého aplausu a jako vždy spousty květin. S rumunskými i maďarskými lidovkami, skeči a la "Big Ella" a samozřejmě svým "Millionovým úspěchem" nabídl velmi pestrý program. Jeho písně zpívané v několika jazycích, stejně jako vtipné poznámky v pauzách mezi nimi vyvolávaly v posluchačích bouřlivé ovace.

Po slovech "Dobrou noc, přátelé" se Karel Gott zkoušel rozloučit, ale jeho publikum jej chtělo slyšet stále znovu. Podařilo se mu to až po vícero přídavcích a jeho "Písni na rozloučenou" z jeho nejnovějšího alba.

RHEINISCHE POST, 1973

Karel Gott ohlušen skandujícím potleskem

"Dobrý večer, dámy a pánové! Zdravím vás ve vašem městě, které se mi bude zítra tak líbit, jak moc mi dnes večer budete tleskat". Tak pozdravil Karel Gott, špičková hvězda z Prahy, v  pondělí Hanoverské publikum. Karlu Gottovi se na to dostává ohlušujícího aplausu. "Dokonalého a romantického" - tak ho miluje jeho publikum a dokonalý a romantický byl i  vybraný program z jeho repertoaru. Písně převzaté od jiných špičkových interpretů neztrácejí v žádném případě v podání dobře školeného hlasu Karla Gotta na ceně, naopak se vedle svých originálních verzí stávají zcela osobitými písněmi, a převážně v němčině... Aplaus, nekonečné pugéty květin a přídavky, tak vypadalo nadšené publikum a jeden vydařený koncert.

NEUE HANNOVERSCHE ZEITUNG, 1973

Nadšení pro Karla Gotta v Musikhalle

Když Karel Gott zpívá v Hamburku, je hala plná. Tak to vypadalo i včera večer. Karel Gott svými písněmi doslova nadchl posluchače a zvedal je ze sedadel. Radost, jaká čiší z jeho zpěvu se rychle přenáší na publikum, kterého jako vždy fascinuje šarmem svého charisma. Škála jeho repertoáru byla opět obrovská a sahala od Chopina až po Jazz. Také dobře sehraný orchestr hrál výborně.

HAMBURGER ABENDBLATT, 1973