Karel Gott | CD Můj strážný anděl

[Мой ангел-хранитель]

 1. песня из альбома Text  Můj strážný anděl (3:56)
 2. песня из альбома Text  Zastav čas (3:29)
 3. песня из альбома Text  V rytmu samby (4:18)
 4. песня из альбома Text  Nezapomínám (3:52)
 5. песня из альбома Text  K mým touhám jsi skoupá (3:44)
 6. песня из альбома Text  Když se ztrácí rovnováha (3:42)
 7. песня из альбома Text  Ženy, které nemůžeme mít (2:29)
 8. песня из альбома Text  Vázat se, stoupat (2:54)
 9. песня из альбома Text  Prázdný rám (4:09)
 10. песня из альбома Text  Sto lásek měj (3:28)
 11. песня из альбома Text  Svět je prostě nekonečná pláž (3:34)
 12. песня из альбома Text karel gott mp3 Noe (4:09)
 13. песня из альбома Text  Už pohřbili mě stokrát (2:50)
Karel Gott | Můj strážný anděl

CD GoJa (CZ) 519 345-2

Осенью 2004 года вышел новый оригинальный альбом Můj strážný anděl (Мой Ангел-хранитель), который был тепло принят критикой и в то же время награжден золотым диском за успешную продажу. Фирма не спешила с записью альбома. Он отличается от всех записанных ранее альбомов несколько необычным, более интимным духом, примечательно также то, что он содержит только чешские произведения (всего 13 композиций). Этим он подобен предыдущему альбому Pokaždé (Каждый раз), при записи которого Карел полностью отказался от заграничных композиций. Вероятно, он увлекает не сразу, возможно, его следует прослушать несколько раз, но его определенно стоит приобрести, и это действительно удачный альбом. Вы найдете на нем также видеоклип с Мартиной Балоговой Svět je prostě nekonečná pláž (Мир - это просто бесконечный пляж).

Альбом записан: 10 / 2003 - 9 / 2004

Karel Gott wydał album "młodych" piosenek

65-letni, ciągle cieszący się w Czechach ogromną popularnością, Karel Gott wydał nową płytę "Můj strážný anděl" (Mój Anioł Stróż). 13 znajdujących się na niej piosenek to dzieła młodych autorów.

"Nie chcę udawać młodzieniaszka. Byłoby to śmieszne. Ta muzyka musi być jednak młoda - powiedział dziennikarzom Karel Gott. - Wyjaśnił, że z nowym albumem się nie śpieszył. Wydał go dopiero po trzech latach, jakie upłynęły od pojawienia się na rynku poprzedniego. Wielokrotny Złoty Słowik (czeska nagroda dla najlepszego piosenkarza) powiedział, że nowy album, na którym znajdują się także dwie piosenki z jego własną muzyką (w tym jedna do ironicznego tekstu "Pogrzebali mnie już sto razy") ma służyć zmianie jego image. Piosenkarz chce pozbawić się etykietki kogoś kto śpiewa tylko bel canto. Piosenkarz powiedział jednak, że bez względu na muzyczny styl nie zrezygnował z wysokiej jakości utworów. "Zawsze - wyjaśnił - musi tam być jakiś pomysł melodyczny".

GAZETA PRAWNA, 24. 11. 2004

2009-07-07 11:34 | Jaroslav

Můj strážný anděl je jedním slovem příjemná deska. Byť mi přijde o malinko méně hitová než album minulé, nedá se mu upřít kvalita. Na Karlu Gottovi je slyšet radost ze zpívání a to je pak radost poslouchat. Pokud bych měl jmenovat, co z alba nemusím, pak zmíním trochu kolovrátkovou K mým touhám jsi skoupá. Také duet Svět je prostě nekonečná pláž mě o ničem nepřesvědčil. Martině Balogové ani tento duet, méně povedená píseň autorsky už zjevně opotřebovaného Karla Svobody, k závratné kariéře nepomohl. Pojďme k tomu lepšímu z alba. Samozřejmě nelze vynechat velmi povedenou titulní píseň (byť by se textař mohl vyhnout okatému návodu k parodování - „najednou pohled cítím, pocit mám, že jsem v síti“ vyvolává úplně jiné asociace, kde by se člověk mohl ocitnout). Pěkně kontrastně k ní působí Zastav čas. Na časy svých nejlepších kantilén dává vzpomenout volná píseň Nezapomínám. Na začátku slok, kdy Gott musí jít do hlubších tónů, je dobře slyšet proměna jeho hlasu. Věčné téma zpracoval Jiří Suchý ve svém textu, jímž přispěl po mnoha letech na Gottovo album. Zpěvák sám přidal houpavou melodii a vznikla píseň Ženy, které nemůžeme mít. Na první poslech mě zaujala skladba Prázdný rám. Trochu podobné téma jako kdysi třeba Portrét neznámé lehce odkazuje na malování, kterému se Gott občas také věnuje. Karel Gott si dokáže dělat legraci sám ze sebe, to už párkrát ukázal. Tentokrát se tak stalo v závěrečné písni Už pohřbili mě stokrát, jíž je opět autorem. V textu Michala Horáčka se vtipně vypořádává s nelichotivou přezdívkou Zombie. Elektronické fígle tu působí velmi přirozeně, jen dotvářejí text - a tak je to nakonec nahrávka velmi povedená.