| |
Domů » Dyskografia » Wszytko

Karel Gott | LP MC Live '73

Karel Gott | Live '73

LP MC Polydor 2437212

Toto album z roku 1973 je zajímavé tím, že je to první živé album se záznamem koncertu. Najdeme na něm anglicky, německy i česky zpívané pop hity a lidovky, např. Song Sung Blue (Zvon snů) či For One In My Life (Já žil, jak já žil). Zprávy z dobového tisku:

Zábava na úrovni

Karel Gott hostoval se svými největšími hity v Rýnské hale

A nyní je "Zlatý Hlas" z Prahy opět na turné, které čítá na 30 měst po celém Německu. Dvanáct dlouhohrajících desek a deset singů 33-letého Karla Gotta z Plzně. Düsseldorfské publikum oslavovalo svého miláčka ve vyprodané sportovní hale v Kolíně nad Rýnem. Bez jakýchkoli hvězdných manýrů ví sympatický Karel Gott, co od něho posluchači očekávají a co je jim dlužen. Jeho recept sestává z populárních, lidových, rockových i klasických skladeb. Jeho hudební přínos je - jako vždy - na vysoké úrovni, několikaleté školení v oblasti operní techniky zpěvu je nepřeslechnutelné. Společně se svým orchestrem, který ho už léta dprovází, nabídl "Sinatra východu" - jak ho kdysi označili - perfektní zábavu.

Jeho radost ze zpěvu se rychle přenesla na publikum. Už po prvních písních přeskočila jiskra. Na závěr každé z nich se mu dostalo velkého aplausu a jako vždy spousty květin. S rumunskými i maďarskými lidovkami, skeči a la "Big Ella" a samozřejmě svým "Millionovým úspěchem" nabídl velmi pestrý program. Jeho písně zpívané v několika jazycích, stejně jako vtipné poznámky v pauzách mezi nimi vyvolávaly v posluchačích bouřlivé ovace.

Po slovech "Dobrou noc, přátelé" se Karel Gott zkoušel rozloučit, ale jeho publikum jej chtělo slyšet stále znovu. Podařilo se mu to až po vícero přídavcích a jeho "Písni na rozloučenou" z jeho nejnovějšího alba.

RHEINISCHE POST, 1973

Karel Gott ohlušen skandujícím potleskem

"Dobrý večer, dámy a pánové! Zdravím vás ve vašem městě, které se mi bude zítra tak líbit, jak moc mi dnes večer budete tleskat". Tak pozdravil Karel Gott, špičková hvězda z Prahy, v  pondělí Hanoverské publikum. Karlu Gottovi se na to dostává ohlušujícího aplausu. "Dokonalého a romantického" - tak ho miluje jeho publikum a dokonalý a romantický byl i  vybraný program z jeho repertoaru. Písně převzaté od jiných špičkových interpretů neztrácejí v žádném případě v podání dobře školeného hlasu Karla Gotta na ceně, naopak se vedle svých originálních verzí stávají zcela osobitými písněmi, a převážně v němčině... Aplaus, nekonečné pugéty květin a přídavky, tak vypadalo nadšené publikum a jeden vydařený koncert.

NEUE HANNOVERSCHE ZEITUNG, 1973

Nadšení pro Karla Gotta v Musikhalle

Když Karel Gott zpívá v Hamburku, je hala plná. Tak to vypadalo i včera večer. Karel Gott svými písněmi doslova nadchl posluchače a zvedal je ze sedadel. Radost, jaká čiší z jeho zpěvu se rychle přenáší na publikum, kterého jako vždy fascinuje šarmem svého charisma. Škála jeho repertoáru byla opět obrovská a sahala od Chopina až po Jazz. Také dobře sehraný orchestr hrál výborně.

HAMBURGER ABENDBLATT, 1973

přidávat komentáře mohou jen přihlášení uživatelé!

Jaký je váš názor na toto album? Přidejte sem svůj vlastní komentář.

vytisknout | prohlášení o přístupnosti | kontakt | mapa webu | nahoru|
KAREL GOTT - Złoty głos z Pragi | neoficiální stránky | internetový fanclub
© 2006 - 2012 | editor: Luke | webmaster: Jan Vejmola .

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat